Nové sklenice na med nebo používat vrácené?

Jednoznačně doporučujeme nové sklenice na med, ať již svazové nebo jakékoliv jiné. V první řadě se u nového obalu vyhnete možným komplikacím s kontaminací sklenice, protože u vrácených nemáte jistotu, co, kdo a kdy do nich dával. V některých případech, i když sklenici dobře vymyjete, se nezbavíte pachu, který může ovlivnit stočený med. Jako v každém obchodě, obal prodává, takže nová sklenice, víčko i etiketa na med jsou zárukou dobře uloženého medu, a relativní jistotou, že jste pro zákazníka udělali to nejlepší. Zákazník bude spokojen, což je základem stabilního prodeje ze dvora nebo v maloobchodě. Další výhodou nové sklenice je úspora času. Novou sklenici stačí jednoduše vymýt nebo vypařit v myčce a nechat oschnout.

Pokud se budeme bavit o ekologii, sklo je recyklovatelný materiál. Pokud použitou sklenici vyhodíme do kontejneru na sklo, bude z ní nová sklenice a neskončí někde na skládce. Použité saponáty a louhy pro vymytí použitých sklenic také nejsou nic ekologického.

Včelaři při prodeji jeho včelích produktů by mělo jít především o jejich prvotřídní kvalitu, kterou jim nejlépe dodá nový obal.  

Bohužel i já, než jsem začal včelařit a kupoval med od včelařů, jsem zažil skutečnost, že med byl znehodnocen nějakým pachem. Takže místo voňavého medu jsem měl okurkovo-medovou nelibou vůni, a tento med se nedá ani jíst. Nikdy nemůžete vědět, co kdo do sklenice dal než vám ji přinese, a v provozu, kde plníte například 300 sklenic, nemůžete každou očuchávat a individuálně ještě složitě vymývat. Rozhodnutí je samozřejmě na každém z nás…